KLM: SK Sršni Kutná Hora - HC Rakovník 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Sršni zlobili, ale Raky nepobodali

Kutná Hora – Už popáté v řadě hokejisté HC Rakovník bodovali naplno a stále mají šanci na celkové prvenství v základní části krajské ligy. V Kutné Hoře, která se nachází na opačném pólu tabulky, se ale na výhru 2:0 pořádně nadřeli, když vítězný gól vsítil Tolkner až tři minuty před koncem.

Sršni podlehli Rakovníku 0:2.

„Ač je Kutná Hora hodně dole, byl to vyrovnaný zápas. Domácí měli mladé mužstvo a hráli dobře, měli tam tři stoprocentní šance, ale Bugy chytal výborně. V průběhu druhé části jsme začínali mít mírně navrch a nakonec v závěru rozhodli. Bylo to ale těžké a pořád tvrdím, že žádný zápas není jednoduchý,“ oddechl si po další výhře kouč rakovnického HC Otakar Vejvoda.

Domácí Sršni, kteří nastoupili ve čtyřech kompletních formacích, na favorizovaný Rakovník vlétli a byli několikrát blízko k tomu, aby se dostali do vedení Kutnohorský Javůrek ujížděl sám na Burgra, jenž dostal tentokrát přednost před Pospíšilem, ale svůj blafák v gól neproměnil.

Následně ve druhé třetině nastřelil břevno domácí Tvrdík a na začátku třetí části také jeho spoluhráč Siváček. Rovněž Rakovničtí měli šance, ale bezbrankový stav dlouho odolával. „Jejich brankář byl výborný, ale padalo to z něj a my jsme nebyli schopni puk, který ležel před ním, dorazit do brány. Většinou nám ho sebrali, jak byli rychlí,“ posteskl si nad nulovou koncovkou vedoucí hostů Vladimír Soukup.

Třetí část patřila svěřencům Otakara Vejvody a gól byl na spadnutí. V 55. minutě našel Klaus před brankou Ságnera, toho ale vychytal Jelínek. Na kutnohorského brankáře vyzrál až v 57. minutě po nahrávce Kounovského Tolkner, jenž zavěsil kotouč pod víko. Hosté přidali definitivní pojistku minutu před koncem, kdy při power play domácích skóroval ve vlastním oslabení Hegenbart.

„I když jsme hráli ve třech nekompletních formacích, když nám chyběl Vojta Petráček, kluci hráli neskutečně disciplinovaně. Když nedostanete gól, je to vždycky vynikající,“ liboval si Vejvoda.

V předposledním kole čeká rakovnické hokejisty výjezd do Neratovic, které stejně jako Kutnohorští bojují o setrvání v soutěži.

Branky a nahrávky HCR: 57. Tolkner (Kounovský, Hegenbart), 59. Hegenbart. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Rozhodčí: Jetelín – Marvan, Špringl.
Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Vyskočil, Zuska – Ságner, Klaus, Tolkner – Krejčí, Mikeš – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Grill, T. Petráček – Ambroz, Nosek.

Napsáno dne: 05. 02/2018