KLM: HC Lev Benešov – HC Rakovník 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Třináct statečných vyhrálo v Benešově

Benešov – Ve 20. kole krajské ligy zajížděl třetí Rakovník na led Benešova, který bojuje o postup do play-off. Rakovničtí hokejisté měli před tímto duelem účast v nejlepší osmičce jistou, a tak v závěrečných kolech bojují o co nejlepší umístění. Ze zisku tří bodů se nakonec radovali hosté a to i přesto, že jim chyběli čtyři klíčoví útočníci. Díky výhře navíc uhájili třetí místo v tabulce před dotírajícím Mělníkem.

HC Rakovník - HC Jesenice 9:4

HC Lev Benešov – HC Rakovník 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

„Do Benešova jsme přijeli pouze se třinácti hráči, ale přesto jsme proti domácím, kteří nastoupili v osmnácti lidech, začali bez bázně a hany," popsal povedený vstup do utkání vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup. Neuběhly totiž ani dvě minuty a hosté se ujali vedení. Krejčí našel Chvojku a ten poslal kotouč na novou akvizici Važanského, který se nemýlil – 0:1. O minutu později mohlo být vyrovnáno, avšak Rakovnické podržel Pospíšil, který během chvíle vytáhl tři výborné zákroky. Jinak ale hosté zkušeně kontrolovali hru a chytrými přihrávkami drželi domácí daleko od své branky. Kromě toho se stále více dostávali do dobrých příležitostí a jednu z nich, po nahrávce Hegenbarta, přetavil Chvojka v druhý gól – 0:2.

Úvod druhé části začali hosté sérii oslabení a domácí se usadili v útočném pásmu. Po šesti minutách šli hosté do tří a Benešovští v čase 26:30 snížili – 1:2. Hned v následující minutě se domácím dokonce podařilo vyrovnat. Rakovničtí se však nenechali zaskočit a po Hegenbartově přihrávce vrátil hostům vedení agilní Chvojka – 2:3. Byl to devětadevadesátý gól rakovnických v této sezóně a čekalo se na to, kdo vstřelí magickou stovku. Stou branku rakovnických nakonec zaznamenal po nahrávce Ságnera obránce Kříž, který se posunul při absenci čtyř hráčů do útoku na pozici centra a jistě ho čeká nějaká pokuta do klubové pokladnice. Poté následoval hrubý zákrok benešovského hráče, který si počkal na výborně hrajícího Chvojku a nešetrným zákrokem ho poslal do kabin. Po ošetření během druhé pauzy se však stihl alespoň částečně dát opět do kupy a svojí rychlostí nadále zůstával platným hráčem.

Třetí dějství bylo především o bojovnosti. Hosté svoje dvoubrankové vedení statečně hájili a při závěrečném domácím powerplay pečetil výhru rakovnický obránce Vyskočil, který v čase 59:49 dloubákem přes celé hřiště upravil na konečných 2:5.

„Před našimi kluky musím smeknout. Takhle se bojuje za rakovnické barvy. V neděli nás čeká poslední domácí utkání základní části proti rezervě Mladé Boleslavi a doufám, že navážeme na tento bojovný výkon také za týden," byl spokojen Vladimír Soukup.

„Do Benešova jsme odjeli pouze ve třinácti lidech se sedmi útočníky a tak se obránce Kříž přesunul do útoku. Tomu jsme museli přizpůsobit naši taktiku. To, co jsme si řekli v kabině, hráči plnili také na ledě a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Na začátku druhé třetiny jsme hráli několik oslabení, která domácí využili a dokázali vyrovnat. Kromě prvních šesti, sedmi minut jsme však byli lepší a při hře pět na pět domácí téměř k ničemu nepustili. Důležité bylo, že jsme se z vyrovnání dokázali oklepat a rychle odpověděli. Přestože nám chyběli čtyři klíčoví hráči a my tak museli poskládat nové složení útoků, dokázali kluci po dobrém taktickém výkonu vybojovat výhru a kromě úvodu druhé části tak panuje spokojenost," pochválil mužstvo rakovnický trenér Jan Svitavský.

Diváci: 220
Vyloučení: 8:9

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Hegenbart, Ambroz, O. Gebhart – Mikeš, Krejčí – Ságner, Važanský, Chvojka – Větrovec – Kříž, Grill.
Trenér: Jan Svitavský

Napsáno dne: 02. 02/2016

KLJ: HC Rakovník- HC Rytíři Vlašim 9:4 ( 2:0, 3:3, 4:1)

Junioři zvítězili potřetí v řadě

Rakovník – V sobotu přivítali rakovničtí junioři v dalším kole KLJ soupeře z Vlašimi, který se nacházel v horních patrech tabulky a domácí tak očekávali nelehké utkání. Podle výsledku by se sice mohlo zdát, že opak byl pravdou, nicméně hosté dlouhou dobu rakovnické mladíky trápili.

HOKEJ - ilustrační foto.

HC Rakovník- HC Rytíři Vlašim 9:4 ( 2:0, 3:3, 4:1)

První třetina začala lépe pro domácí, kteří se dostali do vedení už v 5. minutě, když se po Havlíčkově přihrávce prosadil Cukr. Poté domácí soupeře přehrávali a jejich snaha vyústila v 13. minutě další brankou. Tentokrát se prosadil Sýkora, jemuž nahrával Truksa.

Začátek druhé třetiny však neprobíhal podle představ rakovnických juniorů. Díky nedůsledné obraně dokázali hosté v rozmezí 21. a 24. minuty vyrovnat skóre a o dvě minuty později se dokonce dostali do vedení - 2:3. V tu chvíli se Rakovničtí probudili, opět začali hrát a jejich snaha vyústila v povedenou tříminutovku. Během 35. až 37. minuty dokázali vstřelit hned 3 branky a vrátit se tak do dvougólového vedení. Nejprve se podruhé v zápase prosadil Sýkora, jenž zakončil spolupráci Truksy a Zubalíka. O minutu později Sýkora završil hattrick. Pátou branku domácích zařídil po Sýkorově přihrávce Havlíček – 5:3.

Ve třetí třetině se začala projevovat početní nevýhoda vlašimských juniorů, kteří dorazili pouze s deseti hráči. Oproti tomu domácí postavili tři kompletní řady, a tak neměli problém soupeře fyzicky přehrát. Rakovnickou palbu ve třetí třetině započal Truksa, jenž zakončil povedenou akci bratří Zíků. O chvíli později se dokázal prosadit tvrdou ranou Staněk. Nahrával mu opět Truksa, který si tak připsal již čtvrtou asistenci v zápase. V 53. minutě se po dlouhé době prosadili také hosté a pokusili se alespoň zkorigovat stav. Jejich snahu ale rychle potlačil Cajthaml, když jen o minutu později vrátil rakovnickým čtyřbrankové vedení. V 59. minutě pak Zíka zvýšil na konečných 9:4, když mu nahrával Prokop. Rakovničtí junioři zvítězili již potřetí za sebou, a v tabulce se vyhoupli na sedmé místo.

HC Rakovník: Vyskočil, Bendl- Zíka M., Zíka L., Staněk, Vokurka, Týče, Zubalík, Truksa, Havlíček, Prokop, Cajthaml, Čelikovský, Cukr, Sýkora, Slepička, Kandr. Trenér: Tomáš Veselý. ⋌

MŽ: SK Černošice – HC Rakovník 1:9 (0:4, 0:2, 1:3)

Mladší žáci rozstříleli Černošice

Černošice – Již počtvrté v sezóně se utkali rakovničtí mladší žáci se stejně starým výběrem Černošic. První vzájemný mistrovský duel patřil mladým hokejistům Černošic, další dva byly v jasné režii mladíků z Rakovníka. Víkendové měření sil nabídlo zatím nejjednoznačnější výsledek, když k dvojcifernému vítězství hostů mnoho nescházelo.

Mladší žáci porazili Černošice

Mladší žáci porazili Černošice  Autor: Diana Staňková

SK Černošice – HC Rakovník 1:9 (0:4, 0:2, 1:3)

Od prvních minut utkání měli více ze hry hosté z Rakovníka. Vytvářeli si šance, které následně proměňovali a první třetinu vyhráli 0:4.
V druhé části nebyli Rakovničtí tak důrazní jako v úvodu, ale přesto se jim podařilo svůj náskok ještě navýšit. Do šancí se dostávali i domácí, ale brankář Růžička dobrým výkonem podpořil svůj tým.

O čisté konto přišel až ve třetím dějství, ale mrzet ho to nemuselo. Jeho spoluhráči totiž skórovali ještě třikrát a Černošice porazili jednoznačně 9:1.
Branky: Vlasjuk (2x), Lochovský, Blaho, Vostárek, Lev (2x), Michal, Bodinger

HC Rakovník: Růžička – Vostárek, Bodinger, Lochovský, Lev, Pokorný, Staněk, Vondráček, Vlasjuk, Michal, Blaho, Kopelent
Trenér: Tomáš Bodinger ⋌

Napsáno dne: 01. 02/2016

KLM: HC Rakovník – SK Černošice 6:5 sn (3:2, 2:3, 0:0)

Dramatickou bitvu rozhodla první formace

Rakovník – Kdo v neděli večer zavítal na rakovnický zimní stadion, rozhodně nelitoval. V ofenzivní bitvě zvítězili rakovničtí hokejisté před zraky 340 diváků nad druhými Černošicemi 6:5 po samostatných nájezdech. Výsledek v základní hrací době určily již první dvě třetiny, po jejichž konci byl nerozhodný stav 5:5. Tento výsledek vydržel i po 60 minutách, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich měli přesnější mušku domácí a připsali si tak bonusový bod navíc.

HC Rakovník - SK Černošice 6:5 sn, KLM 2016Autor: Miroslav Elsnic

HC Rakovník – SK Černošice 6:5 sn (3:2, 2:3, 0:0)

„Černošice se ukázaly jako nejlepší soupeř, který u nás v letošní sezóně hrál. Mají výborný tým složený z bývalých hráčů Slavie, Sparty či Kobry Praha, a prvních osm minut jsme nevěděli, kam dřív skočit," ocenil soupeře vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup. V úvodních třech minutách si Rakovničtí prakticky nesáhli na puk a Pospíšil v brance se měl co ohánět, když lapil tři stoprocentní šance hostů. Ve čtvrté minutě se osmělili také domácí, ale Ságner, který se proháčkoval do velmi dobré příležitosti, úspěšný nakonec nebyl. Domácí poté hráli přesilovou hru, avšak ta jim příliš štěstí nepřinesla, naopak v čase 5:16 inkasovali poprvé – 0:1. V 8. minutě se Rakovnickým podařilo vyrovnat, když hostujícího brankáře prostřelil po nahrávce Hegenbarta Král. Neuběhly ani dvě minuty a domácí strhli vítězství na svoji stranu a opět u toho byla první formace. Vyskočil našel Hegenbarta, ten přiťukl Královi, který vstřelil svůj druhý gól v utkání – 2:1. V 11. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, když Bauer nahrál Mikešovi, který polostřelou, polopřihrávkou poslal kotouč směrem k bráně, kde ho sklepl do sítě Ambroz – 3:1. Hostům se v 15. minutě podařilo vstřelit kontaktní branku a tak se šlo do kabin za stavu 3:2.

Úvod druhé části byl ve znamení přesilových her, ale rakovničtí hokejisté žádnou z nich využít nedokázali. V 28. minutě se přece jen radovali a byla u toho opět elitní formace. Kounovský nahrál Hegenbartovi, který vrátil domácím dvoubrankové vedení. Pak ale přišel pro rakovnické hokejisty i fanoušky šok. Hosté ještě v té samé minutě snížili a poté ve vlastním oslabení dokázali vyrovnat – 4:4. Aby toho nebylo málo, vracející se černošický hráč se po návratu z trestné lavice zmocnil kotouče a dovršil neskutečný obrat – 4:5! Rakovničtí hokejisté se však nepoložili a naopak v té samé minutě dokázali srovnat, když po ose Křiž, Kounovský putoval kotouč na hokejku Hegenbarta, který se vedle Krále zapsal rovněž mezi dvougólové střelce – 5:5.

Třetí dějství přineslo opatrnou hru, neboť ani jedno mužstvo nechtělo ve vyrovnaném utkání udělat chybu. Šanci rozhodnout měli domácí po vyloučení hostujícího hráče na pět minut plus do konce utkání. Přestože si vypracovali dvě stoprocentní příležitosti, ani jedna z nich se nakonec neujala, naopak mohli být rádi, že z brejku neinkasovali. Závěr utkání se dohrával v hostující obranné třetině, žádný gól ze hry již nepadl a tak na řadu přišly samostatné nájezdy.

První si vzal puk Kounovský a s přehledem proměnil. Hostující hráč tak úspěšný nebyl a Král mohl rozhodnout. To se také stalo, když rakovnický útočník vstřelil již třetí gól v utkání a zajistil domácím bonusový bod.

„To co jsem předpovídal, se nakonec stalo skutečností. Zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný. Perfektně dnes zahrála první lajna, která se postarala o čtyři góly z pěti a navíc byl Král s Kounovským úspěšný i v nájezdech. Když se hostům podařilo ve vlastním oslabení snížit a následně i vyrovnat, trochu mě zamrazilo a obával jsem se, aby to nemělo na psychiku hráčů vliv, avšak přestože se hostům podařilo dokonce otočit, nepoložilo nás to, vyrovnali jsme a nakonec získali i bonusový bod v nájezdech, které jsme provedli opravdu výborně a Pospíšil byl na druhé straně bezchybný. Získali jsme důležité dva body, za které jsem rád. Divákům se dramatické utkání muselo líbit, mělo vynikající úroveň, padalo hodně branek, drama až do konce, co víc si přát," sršel spokojeností trenér HC Rakovník Jan Svitavský.