FOTKY Z HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ HC RAKOVNÍK vs. HC JESENICE NALEZNETE ZDE

________________________________

HC RAKOVNÍK  x  HC JESENICE

Rakovničtí hokejisté vyhráli i podeváté

Rakovník – Vítězná série rakovnických hokejistů trvá i nadále. Nezastavila je ani Jesenice, která však byla pro domácí především v první třetině těžkým soupeřem. V prostřední části se domácí dostávali do častých brejkových situací, některé proměnili, a to nakonec rozhodlo. Díky devátému vítězství v řadě se Rakovničtí posunuli již na druhé místo krajské ligy.

HC Rakovník - HC Jesenice 9:4

HC Rakovník – HC Jesenice 9:4 (1:1, 6:2, 2:1)

„Očekávali jsme těžký a vyrovnaný zápas, soupeř přijel s velkým sebevědomím a od úvodního buly ho byl plný led," uvedl vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.
Rakovničtí hokejisté v úvodní části často nevěděli, kam dřív skočit, avšak díky dobře chytajícímu brankáři Burgrovi, který nahradil Pospíšila, dlouho odolávali. Naopak se mohli ujmout vedení, ale Ságner v samostatném úniku trefil pouze tyč. V závěru 7. minuty se aktivní hosté ujali vedení – 0:1. Hra se poté vyrovnala a v čase 13:02 se srovnalo také skóre. Hegenbart našel Kounovského, ten přiťukl Královi, který svůj samostatný nájezd zakončil blafákem do šibenice – 1:1. „Král musel po čtyřiceti minutách skončit, neboť měl horečku, ale i tak předvedl dobrý výkon. To samé se dá říci i o Ondrovi Gebhartovi, který ho nahradil v poslední části," kvitoval šířku kádru Vladimír Soukup.

Domácím hokejistům se vůbec nevydařil vstup do druhé části a po 52 sekundách hry opět prohrávali – 1:2. „V této chvíli to s námi nevypadalo vůbec dobře, hosté měli i další šance, měli tam i břevno a tyč. Navíc jim rozhodčí neuznal ve sporném momentě gól, neboť ztratil puk z dohledu a pokud by šli do dvoubrankového vedení, kdo ví, jak by to skončilo. Klíčové bylo, že jsme se otřepali a brzy vyrovnali. Dnes nám velice dobře zahrála první lajna, která zaznamenala z devíti branek sedm," prozradil rozhodující okamžik utkání Vladimír Soukup. V 22. minutě po pěkné kombinaci na jeden dotek našel Hegenbart Vyskočila, ten posunul na Kounovského, který vyrovnal – 2:2. Poté mohl Grill přehoupnout vedení na domácí stranu, ale samostatný únik proměnit nedokázal. Mrzet ho to však nemuselo, neboť v 26. minutě opět úřadovala první formace. Po akci Hegenbarta a Kounovského se trefil obránce Vyskočil a domácí se poprvé v zápase ujímají vedení – 3:2. V čase 29:03 našel Vyskočil Krále, ten vyslal do brejku Kounovského, který se nemýlil – 4:2. Další samostatný únik proměnil v 36. minutě Chvojka. Asistenci na tomto gólu si vedle Kotála připsal i brankář Burgr. Po několika sekundách se hosté dočkali snížení, avšak neuběhly ani dvě minuty a jak jinak než ze samostatného nájezdu zvýšil Hegenbart na 6:3. Sérii samostatných nájezdů druhého dějství dovršil několik sekund před sirénou Ságner – 7:3.

Třetí části začala obezřetně, hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat a ve 46. minutě se dočkali snížení – 7:4. Drama odmítl po krásné sólové akci Burgr – 8:4. Početné publikum hnalo domácí hokejisty do útoku a po akci Kounovského a Hegenbarta vstřelil devátou branku Rakovnických Vyskočil – 9:4. V tu chvíli volali diváci po desítce, která nakonec odolala. Domácí hokejisté dokázali v posledních třech duelech nasázet soupeřům 31 branek a díky vítězné šňůře devíti utkání se dostali již na druhé místo krajské ligy.

O našem vítězství rozhodla druhá třetina. Zápas byl velice vyrovnaný, soupeř dobře bruslil a dnes to bylo úplně o něčem jiném než v minulém kole s Vlašimí. Naštěstí se nám podařilo proměnit několik brejků v druhé části a Jesenici jsme dokázali odskočit.Většinu našich branek vstřelili zkušení hráči a velmi dobře zachytal i Burgr, který vystřídal Pospíšila a jsem rád, že se oběma brankařům daří. Utkání mělo náboj, bylo hezké pro diváky a mělo solidní úroveň. Máme však stále na čem pracovat, především na obraně středního pásma. I tak jsem ale s výsledkem i předvedenou hru spokojen. Nyní nás čekají poslední Poděbrady, což nebude žádné lehké utkání. Doma jsme prohráli 2:1 a ač jsme nyní favorité, přistoupíme k zápasu s pokorou," nechal se slyšet trenér HC Rakovník Jan Svitavský.

Diváci: 330
Vyloučení: 2:4
HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Vyskočil, Kříž – Hegenbart, Kounovský, Král – Mikeš, Kotál – Ságner, Bauer, Chvojka – Zuska, Krejčí – Ambroz, Klaus, Grill – Vošta, O. Gebhart. Trenér: Jan Svitavský, vedoucí mužstva: Vladimír Soukup.

Autor: Josef Rod

Krajský hokej: Rakovník už je druhý. Deklasoval i Jesenici

Střední Čechy – Minule si vyšlápli na lídra, ve druhém novoročním kole krajské ligy se ale hokejisté Velkých Popovic z druhého místa museli poroučet. Na domácím ledě totiž překvapivě padli s Benešovem, zatímco dotírající Rakovník byl i nad síly Jesenice.

HC Rakovník - HC Jesenice 9:4  Autor: Josef Rod

Devět kol. Tak dlouho už trvá série rakovnických hokejistů. Jejich poslední trofejí se stalo mužstvo Jesenice. Domácí sice v úvodu druhé třetiny prohrávali, nakonec ji ale ovládli čtyřgólovým rozdílem a položili základ k divoké výhře 9:4.

„Zápas byl velice vyrovnaný, soupeř dobře bruslil a dnes to bylo úplně o něčem jiném než v minulém kole s Vlašimí. Naštěstí se nám podařilo proměnit několik brejků ve druhé části," řekl k utkání trenér vítězů Jan Svitavský. Ten se přes spokojenost s výsledkem i hrou snaží aktuální formu svého celku nepřeceňovat: „Máme stále na čem pracovat, především na obraně středního pásma. Nyní nás čekají poslední Poděbrady, což nebude žádné lehké utkání. Doma jsme prohráli 2:1, a ač jsme nyní favorité, přistoupíme k zápasu s pokorou."

Velké Popovice doma nenavázaly na dvě předešlé výhry, včetně té nad Černošicemi, a překvapivě nestačily na Benešov. Hosté po těsně prohrané úvodní třetině otáčeli čtyřmi góly ve druhé. Jejich brankář Uhlík pak dovolil domácím už jen korekci výsledku na 2:4. Lvi se třetí výhrou v řadě udrželi v osmičce pro play-off.

Na stejnou bodovou úroveň se dostala také Vlašim. Její domácí reparát za dvoucifernou porážku s Rakovníkem přinesl proti posledním Poděbradům spokojenost hlavně s výsledkem. Herně to nebylo ono, navíc domácí přišli v utkání o tři zraněné a jednoho vyloučeného hráče.

Mělničtí zaznamenali i přes návrat některých hráčů do sestavy už čtvrtou porážku v řadě. Proti desátému Královu Dvoru sice doma otočili na 2:1, ale deset minut před koncem o náskok přišli a v nájezdech prohráli. Čtyři zápasy trvající bodový půst se naopak podařilo ukončit Příbrami. Proti boleslavskému béčku nejdříve třikrát úspěšně dotahovala náskok soupeře, kterému po polovině hrací doby zasadila rozhodující údery. Na vítěznou vlnu se vrátily také Černošice poté, co ve Slaném po snižování domácích uhájily nejtěsnější náskok. Pět kol před koncem základní části tak drží pětibodový náskok před Rakovníkem.

Napsáno dne: 12. 01/2016
A

P1+2tř.-turnaj Beroun

Turnaj v minihokeji - Beroun

Další kolo turnajů v minihokeji pro děti ročníku 2008 a mladších se uskutečnil v neděli 10.1. na ledě zimního stadionu v Berouně. Zúčastnilo se ho domácí mužstvo HC Berounští Medvědi A a B, HC Velké Popovice a HC Rakovník. Při systému každý s každým čekaly na naše borce tři zápasy vždy po 3x15min.

K prvnímu zápasu nás vyzvali domácí Berounští Medvědi A. Během první třetiny se náš tým, pod vedením trenéra Radka Pavlise, sehrál a  dostal se do tempa. Po napínavém boji jsme úspěšně vstoupili do turnaje výhrou 8:7.

Po krátké přestávce a výměně družstev nás čekali sice papírově slabší, ale hráčsky mnohem silnější Berounští Medvědi B. Jejich převaha na ledě byla znát ihned po prvních minutách, kdy nás dokázali přebruslit a proměnit šance. Ač se naši hráči snažili, chybělo nám trochu toho hráčského štěstí,  nedařilo se nám proměnit šance a tentokrát jsme prohráli 12:1.

Po úpravě ledu Rakovničtí naskočili do posledního utkání proti Velkým Popovicím. Všechny třetiny byly hráčsky vyrovnané a o výhru se přetahovala obě družstva. I když byla na některých hráčích vidět únava, úspěšně jsme bojovali a ještě 30sec. před koncem utkáni vyhrávali 11:10. Bohužel v poslední chvíli přišel vyrovnávací gól a zápas skončil nerozhodně 11:11. Samostatné nájezdy, které jsme vyhráli 1:0 už byly jen třešinkou na dortu.

Konečné pořadí týmů:

1. HC Berounští Medvědi B

2. HC Rakovník

3. HC Velké Popovice

4. HC Berounští Medvědi A

Co říci závěrem? Tento turnaj byl pro rakovnickou přípravku jedním z nejlepších, který v této sezoně kluci sehráli. Naši hráči nedali soupeři nic zadarmo a bojovali s vypětím všech sil. Patří jim uznání a velký dík za hezký hokej.

Sestava HC Rakovník: Ambrožewicz M., Franče P., Hájek P., Hejda K., Icha D., Icha M., Lukeš T., Pešek T., Pavlis J., Pšenička J., Syrovátka V., Švarc V., Turek M.

KLM: HC Rakovník vs. HC Rytíři Vlašim

Rakovničtí fanoušci dostali od domácích hokejistů po vánočních hodech ten nejhezčí novoroční dárek. HC Rakovník v úvodním zápase nového roku rozdrtil nebohou Vlašim 14:1, když v závěrečné části dokázal během deseti minut vstřelit neuvěřitelných osm branek! Rakovničtí tak potvrdili vynikající formu ze závěru loňského roku a jelikož Mělník zaváhal v Mladé Boleslavi, dostali se na třetí místo krajské ligy.

HC Rakovník - HC Rytíři Vlašim - 14:1, 2016 Autor: Josef Rod

HC Rakovník – HC Vlašim 14:1 (2:0, 4:1, 8:0)

Vlašimští hokejisté zřejmě zapíjeli silvestra ještě těsně před zápasem. Jak jinak vysvětlit jednoznačné dění na ledě, které připomínalo spíše hru ligového týmu s mužstvem odborářské ligy. Hned od úvodního buly se hrálo před vlašimskou bránou a první branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Skóre zápasu otevřel ve 3. minutě Král, po nahrávce Kounovského a Hegenbarta. Ten samý útok přidal v 11. minutě druhý gól, tentokrát se po přihrávce Hegenbarta trefil Kounovský.

„Trenér Svitavský naordinoval na Vlašim skvělou taktiku. Hned od začátku jsme se nastěhovali před vlašimskou branku a předváděli pohledný hokej. To, co se odehrávalo po první třetině, jsem však za dvacet let ještě nezažil. To byl neskutečný koncert," byl překvapen následnou gólovou smrští Rakovnických i vedoucí mužstva Vladimír Soukup.

V 22. minutě přidal třetí gól domácích po akci Krejčího a Kounovského Kříž. V 30. minutě po kombinaci na jeden dotek trefil Ságner – 4:0. Po špatné rozehrávce sice Vlašimští dokázali snížit, to však bylo z jejich strany vše. V 35. minutě nahrál Bauer Chvojkovi, který vrátil rakovnickým čtyřbrankový náskok – 5:1. Po něm se trefil také obránce Vyskočil a upravil tak stav po dvou třetinách na 6:1.

Hosté si byli vědomi, že o vítězi utkání je již rozhodnuto, a snažili se Rakovnické alespoň vyprovokovat ke vzájemné potyčce. Domácí však na jejich hru nepřistoupili a chtěli hrát hlavně hokej. V 47. minutě přidal po nahrávce Krejčího a Ságnera svůj druhý gól v utkání Chvojka – 7:1. Hned o minutu později zvýšil na 8:1 po přiťuknutí Bauera Martin Gebhart. V té samé minutě přidal další branku Král a desítka visela na vlásku. Té se diváci dočkali o necelé dvě minuty později a šťastným střelcem byl Ondřej Gebhart. To však domácím nestačilo. Jedenáctou branku vstřelil hned o minutu později po akci Bauera a O. Gebharta Mikeš – 11:1. Poté si vzal kotouč ve vlastní obranné třetině Kříž a únik přes celé kluziště korunoval dvanáctým gólem domácích – 12:1. Po přihrávce M. Gebharta zkompletoval hattrick Chvojka – 13:1. V 57. minutě přišla krásná akce na jeden dotek. Po ose Kounovský – Gebhart putoval puk na hůl Vyskočila, který vynikající výkon domácích potvrdil krásnou čtrnáctou brankou do vlašimské sítě.
Závěrečné minuty již Rakovničtí pouze dohrávali a užívali si zasloužené rekordní vítězství.

„Takhle zdecimovat nějaký mančaft, to jsem ještě neviděl. Naše hra byla ve skvělém tempu, velmi dobře dnes zahrál Hegenbart, který výborně rozděloval puky a celkem si připsal pět nahrávek. Kluci mají výbornou fyzičku, trénuje se ve velkém počtu a na ledě je to znát. Přitom Vlašimští nejsou žádní nazdárci, ve svém kádru mají velmi dobré hráče, jako třeba Kucharčík, či Jägr, ale dnes jim to vůbec nevyšlo. Musím pochválit také kapitána Mikeše, který jde hráčům příkladem a neváhá se za kluky postavit. Za týden nás doma čeká Jesenice a to bude jiný oříšek. Pokud však budeme pokračovat v naší hře, máme velkou šanci zvítězit i podeváté v řadě," je optimistický vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

Trenér Jan Svitavský k utkání řekl: "Nemyslím si, že by výsledek odpovídal rozdílu mezi námi a Vlašimí. Hosté sem přijeli pouze se třinácti hráči, měli tam několik mladíků a zkušenosti nakonec rozhodly. Když jsme vyhrávali o pět branek, Vlašimští již neměli psychické síly utkání zvrátit a takto zlomenému mužstvu se hraje velmi špatně. Není to tedy až tak o tom, že bychom předvedli nějaký mimořádně vynikající výkon. Kluci teď mají velmi dobré období, daří se jim, nálada v kabině je výborná a to jim dodává sílu do dalších zápasů. Důležitý je týmový duch, který pak přináší dobré výsledky."

Vyloučení: 9:13 (hosté 1x 5 + dokonce)
HC Rakovník: Pospíšil, Burgr – Vošta, Vyskočil – Hegenbart, Kounovský, Král – Krejčí, Mikeš – Ságner, Bauer, Chvojka – Kříž, Větrovec – M. Gehbart, Ambroz, Grill – Zuska, O. Gebhart. Trenér: Jan Svitavský. Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup.