KLM: SK Černošice - HC Rakovník 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Rakovničtí hokejisté šokovali v Černošicích!

Černošice – Obrovsky cenného vítězství dosáhli hokejisté HC Rakovník v 8. kole krajské ligy. Skalpovali totiž suverénní Černošice, které všechny své dosavadní soupeře doslova ničily. Na svěřence Otakara Vejvody ale byly krátké a nepomohlo jim ani množství přesilových her, padly 2:3.

„Byl jsem v šoku. Hráli jsme přesně to, co jsme měli hrát, kluci výborně bruslili a hráli kombinační hokej. Černošice byly zaskočeny a od první minuty si nečuchly. Všichni hráli opravdu výborně,“ pěl chválu na rakovnické borce vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Hosté na Černošice vlétli a vytvářeli si šanci za šancí. Klaus ani Kounovský s Hegenbartem sice neuspěli, ale v samém závěru první části našel Mikeš Krejčího, ten přihrál Hegenbartovi, který se trefil přímo do vinglu.

Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnicti-hokejiste-sokovali-v-cernosicich-20171022.htmlRakovničtí nepolevili ani v druhé části a ve 26. minutě se dočkali další branky. Po nahrávce Hegenbarta skóroval Krejčí. O chvíli později ale jinak výborně chytající Burgr zachyboval, když při snaze o rozehrávku netrefil puk, domácí se ho zmocnili a snížili. Černošice byly na koni a krátce před koncem druhé třetiny v dvojnásobné přesilové hře vyrovnaly.

Hosté však do třetí části nastoupili opět velmi aktivně a v 43. minutě šli opět do vedení, když se prosadil Okegawa. Černošice se snažily o vyrovnání, v závěru měly další z mnoha přesilovek, odvolaly i brankáře, ale kýženého gólu se nedočkaly. Rakovničtí si tak připsali zatím svoje nejcennější vítězství sezony. „Hráli jsme velice aktivně a rozhodně jsme do Černošic nepřijeli s poraženeckou náladou. Svojí bojovností jsme to nakonec urvali, ale bylo to i hokejové. Výborně chytal také Burgr,“ byl spokojen kouč HC Rakovník Otakar Vejvoda starší.

Branky a nahrávky HCR: 20. Hegenbart (Krejčí, Mikeš), 26. Krejčí (Hegenbart), 43. Okegawa (Mikeš). Rozhodčí: Kučera. Vyloučení: 8:15.

HC Rakovník: Burgr (Řenč) – Větrovec, Jelínek – Ságner, Bauer, Tolkner – Krejčí, Mikeš – Hegenbart, Kounovský, Okegawa – T. Petráček, Zuska – V. Petráček, Klaus, Nosek – Vošta.Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnicti-hokejiste-sokovali-v-cernosicich-20171022.html

Napsáno dne: 23. 10/2017