11

Napsáno dne: 21. 12/2015
A

Rakovničtí hokejisté zničili Slaný! Protáhli tak báječnou vítěznou sérii

Rakovník – Rakovničtí hokejisté jsou k nezastavení! Lvi ze Slaného dokázali hostům vzdorovat pouze třetinu. V druhé části přišel nevídaný brankostroj a Slánští byli zralí na ručník. V závěrečném dějství si již hokejisté s rakem na prsou vítězství pohlídali a prodloužili tak vítěznou sérii v krajské lize na sedm zápasů.

HC Rakovník - HK Králův Dvůr 5:4, KLM 2015

HC Rakovník - HK Králův Dvůr 5:4, KLM 2015Autor: Josef Rod

HK Lev Slaný – HC Rakovník 3:8 (1:1, 0:5, 2:2)

Rakovničtí přijeli do Slaného jako hostující tým, ale v hledišti a nakonec ani na hřišti to nebylo vůbec znát.

„Ze 176 diváků byla minimálně půlka našich, přičemž na naše zápasy jezdí i fanoušci z Mostu či Berouna, což je opravdu rarita," přiblížil atmosféru v hledišti vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup. Že se Rakovničtí cítili jako doma potvrdilo nakonec také dění na ledě. Hned ve 2. minutě měli hosté na hokejce vedoucí gól, ale stoprocentní šanci prozatím nevyužili. V úvodních minutách byl k vidění zajímavý hokej a v 6. minutě šli domácí do vedení – 1:0. Hned o minutu později bylo vyrovnáno, když Větrovec našel Grilla, který se nemýlil – 1:1. Rakovničtí byli poté lepším týmem a domácí hrozili především z brejků. Při jednom takovém se zaskvěl brankář Pospíšil, který nebezpečí uhasil s ledovým klidem a potvrdil tak vynikající letošní formu.

Druhá třetina se nesla ve znamení náporu hostů, avšak Král ani Hegenbart svoje šance nevyužili. To ještě nikdo netušil, co se odehraje během třicáté minuty…
Brankář Pospíšil nahrál na křídlo Bauerovi, který našel Hegenbarta a ten poslal hosty v čase 29:39 do vedení – 1:2. Hosté vystřídali a hned dvacet sekund od vhozeného buly se radovali znovu. Po akci Krejčího a Grilla, se zmocnil puku Ambroze a poslal ho za slánského brankáře potřetí – 1:3. Uběhlo pouhých 21 sekund a hosté se radovali počtvrté. Král přihrál Hegenbartovi, ten přiťukl Kounovskému, který dovršil neskutečnou brankovou smršť – 1:4. O necelých šest minut později svítilo na ukazateli skóre 1:5. Chvojka našel Ságnera, ten vrátil na Větrovce, který bombou od modré poslal kotouč přímo do šibenice. Neuběhla ani minuta, když Větrovec přihrál Hegenbartovi, ten osvědčil své kombinační schopnosti, když třetí asistencí v utkání našel Kounovského, jenž zvýšil již na 1:6.

„Do utkání jsme šli s respektem, neboť Slánští doma body nerozdávají a jednou naše sérii již musí skončit. To, co jsme předvedli v druhé třetině jsem ještě nezažil. Domácí jsme jednoznačně přebruslili, kombinovali v plné rychlosti a vstřelili pěkných pět branek a další šance ještě neproměnili. Když šli domácí do ojedinělého brejku, Pospíšil vše z přehledem vyřešil," dodal k nadmíru povedené druhé třetině Vladimír Soukup.

Do třetí části vstoupily oba týmy opatrně, když ani jeden z nich za rozhodnutého stavu nechtěl riskovat případné zranění. Hostující obrana se dopustila chyby, kterou domácí dokázali využít a snížili – 2:6. V 49. minutě nahrával Mikeš na Bauera, ten přiťukl Ságnerovi, který vrátil hostům pětibrankové vedení – 2:7. V 52. minutě našel Krejčí Chvojku, který potvrdil výbornou formu a nechytatelnou střelou zvýšil již na 2:8. Hosté se již poté snažili zápas dohrát v pohodovém stylu a polevili v koncentraci, čehož využili domácí ke korigování skóre na konečných 3:8.

„Letošní rok jsme završili nejlépe, jak jsme mohli. Odvážíme si super výsledek po parádním hokeji a prodloužili naší vítěznou sérii již na sedm zápasů. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří byli naším dalším hráčem a velice nám pomohli. Přeji všem hezké svátky a šťastný nový rok. Třetího ledna hrajeme doma s Vlašimí a o týden později nás čekají rovněž doma Jesenice a tímto bych chtěl pozvat fanoušky, aby nás opět přišli podpořit. Pokud zvládneme i tyto domácí duely, můžeme se dostat až na druhé místo, což by bylo po nepovedeném vstupu do sezóny parádní," sršel spokojeností s povedeným závěrem podzimní části sezóny vedoucím rakovnického mužstva Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Hegenbart, Kounovský, Král – Mikeš, Kříž – Ságner, Bauer, Chvojka – Větrovec, Krejčí – M. Gebhart, Ambroz, Grill – O. Gebhart, Zuska. Trenér: Svitavský.