stadion Neratovice

HC Rakovník

Napsáno dne: 08. 12/2015

...Memoriál Milana Kotála

Ani na Mikuláše nezažila rakovnická hokejová plocha pocit prázdnoty. V neděli 6.12.2015 přivítal místní zimní stadion šest týmů hokejistů, které se chtěly vzájemně utkat již na čtvrtém ročníku turnaje v minihokeji pod názvem Memoriál Milana Kotála, jenž pořádá HC Rakovník ve spolupráci s KVV ČSLH Stř.kraj a místními sponzory za účelem uctění památky bývalého dlouholetého předsedy oddílu.

Po 9,00hod. předseda přivítal přítomné hosty, rozhodčí vhodil puk na led a tímto byl zahájen memoriál. Hokejová utkání se hrála vždy dvě naráz, každé na 1/3 ledové plochy, utkání se řídila pravidly pro minihokej s výjimkou hrací doby, která byla upravena na 2x12min. Nejmladší hokejoví talenti změřili na ledě své síly a z odehraných utkání vzešlo konečné pořadí týmů.

Následovalo slavnostní vyhlášení a ocenění jednotlivců i všech šesti týmů, v podobě předání trofejí, pohárů, medailí, diplomů a dortů, kterého se za KVV ČSLH Stř.kraj zhostil předseda pan Pavel Vosyka a za sponzory se předávání ujal pan Ing. Richard Gross.

Třešničkou na dortu bylo vystoupení Mikuláše, čerta a anděla, kteří vstoupili na plochu stadionu po vyhlášení výsledků, dětem popřáli a předali jim balíček dobrot za jejich sportovní výkony.

Těsně po vyhlášení dorazila i paní senátorka Mgr. Zdeňka Hamousová, která bohužel nestihla slavnostní vyhlášení turnaje.  Jsme rádi, že i přes své vysoké pracovní vytížení k nám vážila cestu a velice si toho vážíme.

Ocenění jednotlivců:

Útočník: Völfl Jakub (HC Zbraslav)

Brankář: Pšenička Josef (HC Rakovník B)

Střelec: Kadlec Ondřej (HC Sparta Praha)

Fotografie naleznete zde

Poděkování patří všem sponzorům za příspěvky, bez nichž by nebylo možné turnaj zrealizovat, dětem za sportovní výkony, návštěvníkům za účast a početnému fanklubu diváků v podobě rodičů dětí, za jejich neustálé povzbuzování.

______________________________________________________________________________

Sponzoři: KVV ČSLH Stř. kraj, Město Rakovník, Gross Stahl, Procter & Gamble, papírnictví Variant, LEGO, řeznictví Vrábík, Valeo).

KLM: HC Rakovník-HC Jun.Mělník 4:3 (Rakovnický deník)

V souboji brankářů úspěšnější Pospíšil

Rakovník – Rakovničtí hokejisté potvrdili výbornou formu posledních zápasů. Jejich vítězné listopadové tažení nezastavil ani druhý Mělník. Díky čtvrtému vítězství v řadě se rakovničtí hokejisté posunuli na šesté místo krajské ligy s vyrovnanou bilancí výher i proher a dávají tak pomalu zapomenout na jejich nepovedený vstup do soutěže.

HC Rakovník – HC Junior Mělník 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Od úvodního buly se hrál velice svižný zápas s šancemi na obou stranách. V první minutě mohl skórovat Král, ale Vokurka ho ve velmi dobré příležitosti vychytal. Ve čtvrté minutě vystřelil od modré Kotál, ale Vokurka předvedl další výborný zákrok. „ V této fázi zápasu se hrál velmi útočný hokej a bojovalo se doslova o každý metr. Mělnický brankář Vokurka potvrzoval své kvality jednoho z nejlepších brankářů v soutěži," popsal dění na hřišti vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup. A byl to opět Vokurka, který v 9. minutě znovučaroval. Na druhé straně se nenechal zahanbit ani jeho protějšek v brance Pospíšil, který jistému gólu zabránil ukázkovým semaforem a potvrdil tak vynikající formu z předchozích utkání. V 16. minutě dal Mělník gól, který však rozhodčí neuznal, neboť hostující hráč srazil puk za Pospíšilova záda rukavicí. O chvíli později zatím neuspěl ani aktivně hrající Chvojka, a tak zaúřadovali hosté, kteří využili přesilovou hru – 0:1.

Hned v úvodní minutě druhé části se Rakovnickým podařilo vyrovnat. Ambroz nahrál Chvojkovi, který se tentokrát nemýlil – 1:1. O dvě minuty později Chvojku vychytal Vokurka, avšak v 27. minutě se rakovnický rychlík po přihrávce M. Gebharta radoval podruhé – 2:1. Domácí otáčejí strhující zápas a mají další šance. V 34. minutě našel Hegenbart, který si v dresu domácích odbyl svoji premiéru, Grilla, ten vyslal Krejčího, jenž propasíroval kotouč za záda Vokurky – 3:1. Po krásné kombinaci přichází další šance domácích, ve které má prsty opět Chvojka, avšak čistý hattrick se mu nakonec vstřelit nepodařilo. V závěru druhého dějství vybídl Grill Bauera, který ve vyložené šanci nastřelil mělnického obránce. Ten se ujal kotouče a v následném přečíslení dva na jednoho se Mělníku podařilo vstřelit gól do šatny – 3:2.

Kontaktní branka hosty nabudila a Pospíšil na začátku třetí třetiny několikrát čaroval. Na druhé straně mohl domácím vrátit dvoubrankový náskok Kounovský, ale i Vokurka svůj tým, jako už po několikáté v tomto utkání, znovu podržel. Domácí poté promarnili dvojnásobnou přesilovku a o minutu později přišel zákonitý trest, když se Mělníku podařilo vyrovnat. „Nálada kluků v tuto chvíli nebyla nic moc, ale nevzdávali se a bojovali dál, Mělníku po vyrovnání narostla křídla a Pospíšil nás v této fázi zápasu držel nad vodou," uvedl Vladimír Soukup.

Rozhodující okamžik nadešel v 57. minutě. Kounovský jel sám na bránu, když ho soupeř zezadu podtrhl a následovalo trestné střílení. V něm si „Kouňák" počínal suverénně, vykoupal Vokurku a z přehledem zavěsil – 4:3. Hosté se ještě nevzdávali a vyžádali si oddechový čas. Po time-outu na Rakovnické vlítli a vytvořili si dvě vyložené šance, které však dokázal zneškodnit opět vynikající Pospíšil, který ze souboje gólmanů nakonec vzešel jako vítěz.

„Dnes to byl krásný zápas se spoustou šancí a výbornými výkony brankářů. Musím pochválit také Chvojku, který se zlepšuje zápas od zápasu a dnes mohl vstřelit čtyři, pět branek. V závěru zápasu měli hosté obrovský tlak a občas při nás stálo i štěstí. Mělník má celou řadu kvalitních hokejistů, což zde také potvrdil a o to více si cením tohoto důležitého vítězství. V příštích kolech nás čeká Příbram a Popovice, tedy další soupeři ze špičky, a já doufám, že si přeneseme vítěznou náladu i do těchto náročných utkání," doufá vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Větrovec, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Král – Mikeš, Kotál – M. Gebhart, Ambroz, Chvojka – Zuska, Krejčí – Hegenbart, Bauer, O. Gebhart – Grill.

Napsáno dne: 01. 12/2015