...Memoriál Milana Kotála

Ani na Mikuláše nezažila rakovnická hokejová plocha pocit prázdnoty. V neděli 6.12.2015 přivítal místní zimní stadion šest týmů hokejistů, které se chtěly vzájemně utkat již na čtvrtém ročníku turnaje v minihokeji pod názvem Memoriál Milana Kotála, jenž pořádá HC Rakovník ve spolupráci s KVV ČSLH Stř.kraj a místními sponzory za účelem uctění památky bývalého dlouholetého předsedy oddílu. 

Po 9,00hod. předseda přivítal přítomné hosty, rozhodčí vhodil puk na led a tímto byl zahájen memoriál. Hokejová utkání se hrála vždy dvě naráz, každé na 1/3 ledové plochy, utkání se řídila pravidly pro minihokej s výjimkou hrací doby, která byla upravena na 2x12min. Nejmladší hokejoví talenti změřili na ledě své síly a z odehraných utkání vzešlo konečné pořadí týmů.

Následovalo slavnostní vyhlášení a ocenění jednotlivců i všech šesti týmů, v podobě předání trofejí, pohárů, medailí, diplomů a dortů, kterého se za KVV ČSLH Stř.kraj zhostil předseda pan Pavel Vosyka a za sponzory se předávání ujal pan Ing. Richard Gross. 

Třešničkou na dortu bylo vystoupení Mikuláše, čerta a anděla, kteří vstoupili na plochu stadionu po vyhlášení výsledků, dětem popřáli a předali jim balíček dobrot za jejich sportovní výkony.

Těsně po vyhlášení dorazila i paní senátorka Mgr. Zdeňka Hamousová, která bohužel nestihla slavnostní vyhlášení turnaje.  Jsme rádi, že i přes své vysoké pracovní vytížení k nám vážila cestu a velice si toho vážíme.

Ocenění jednotlivců: 

Útočník: Völfl Jakub (HC Zbraslav)

Brankář: Pšenička Josef (HC Rakovník B)

Střelec: Kadlec Ondřej (HC Sparta Praha)  

Hráč: Cichoň Viktor (HC Zbraslav)

 

Ocenění týmů: 
 

1. HC SPARTA PRAHA

2. HC SLOVAN ZBRASLAV

3. HC SLOVAN LOUNY

4. HC RAKOVNÍK A

5. HC RAKOVNÍK B

6. HK LEV SLANÝ

Fotografie naleznete zde

Poděkování patří všem sponzorům za příspěvky, bez nichž by nebylo možné turnaj zrealizovat, dětem za sportovní výkony, návštěvníkům za účast a početnému fanklubu diváků v podobě rodičů dětí, za jejich neustálé povzbuzování.

______________________________________________________________________________

Sponzoři: KVV ČSLH Stř. kraj, Město Rakovník, Gross Stahl, Procter & Gamble, papírnictví Variant, LEGO, řeznictví Vrábík, Valeo).

KLM: HC Rakovník-HC Jun.Mělník 4:3 (Rakovnický deník)

V souboji brankářů úspěšnější Pospíšil

Rakovník – Rakovničtí hokejisté potvrdili výbornou formu posledních zápasů. Jejich vítězné listopadové tažení nezastavil ani druhý Mělník. Díky čtvrtému vítězství v řadě se rakovničtí hokejisté posunuli na šesté místo krajské ligy s vyrovnanou bilancí výher i proher a dávají tak pomalu zapomenout na jejich nepovedený vstup do soutěže.

 

HC Rakovník – HC Junior Mělník 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Od úvodního buly se hrál velice svižný zápas s šancemi na obou stranách. V první minutě mohl skórovat Král, ale Vokurka ho ve velmi dobré příležitosti vychytal. Ve čtvrté minutě vystřelil od modré Kotál, ale Vokurka předvedl další výborný zákrok. „ V této fázi zápasu se hrál velmi útočný hokej a bojovalo se doslova o každý metr. Mělnický brankář Vokurka potvrzoval své kvality jednoho z nejlepších brankářů v soutěži," popsal dění na hřišti vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup. A byl to opět Vokurka, který v 9. minutě znovučaroval. Na druhé straně se nenechal zahanbit ani jeho protějšek v brance Pospíšil, který jistému gólu zabránil ukázkovým semaforem a potvrdil tak vynikající formu z předchozích utkání. V 16. minutě dal Mělník gól, který však rozhodčí neuznal, neboť hostující hráč srazil puk za Pospíšilova záda rukavicí. O chvíli později zatím neuspěl ani aktivně hrající Chvojka, a tak zaúřadovali hosté, kteří využili přesilovou hru – 0:1.

Hned v úvodní minutě druhé části se Rakovnickým podařilo vyrovnat. Ambroz nahrál Chvojkovi, který se tentokrát nemýlil – 1:1. O dvě minuty později Chvojku vychytal Vokurka, avšak v 27. minutě se rakovnický rychlík po přihrávce M. Gebharta radoval podruhé – 2:1. Domácí otáčejí strhující zápas a mají další šance. V 34. minutě našel Hegenbart, který si v dresu domácích odbyl svoji premiéru, Grilla, ten vyslal Krejčího, jenž propasíroval kotouč za záda Vokurky – 3:1. Po krásné kombinaci přichází další šance domácích, ve které má prsty opět Chvojka, avšak čistý hattrick se mu nakonec vstřelit nepodařilo. V závěru druhého dějství vybídl Grill Bauera, který ve vyložené šanci nastřelil mělnického obránce. Ten se ujal kotouče a v následném přečíslení dva na jednoho se Mělníku podařilo vstřelit gól do šatny – 3:2.

Kontaktní branka hosty nabudila a Pospíšil na začátku třetí třetiny několikrát čaroval. Na druhé straně mohl domácím vrátit dvoubrankový náskok Kounovský, ale i Vokurka svůj tým, jako už po několikáté v tomto utkání, znovu podržel. Domácí poté promarnili dvojnásobnou přesilovku a o minutu později přišel zákonitý trest, když se Mělníku podařilo vyrovnat. „Nálada kluků v tuto chvíli nebyla nic moc, ale nevzdávali se a bojovali dál, Mělníku po vyrovnání narostla křídla a Pospíšil nás v této fázi zápasu držel nad vodou," uvedl Vladimír Soukup.

Rozhodující okamžik nadešel v 57. minutě. Kounovský jel sám na bránu, když ho soupeř zezadu podtrhl a následovalo trestné střílení. V něm si „Kouňák" počínal suverénně, vykoupal Vokurku a z přehledem zavěsil – 4:3. Hosté se ještě nevzdávali a vyžádali si oddechový čas. Po time-outu na Rakovnické vlítli a vytvořili si dvě vyložené šance, které však dokázal zneškodnit opět vynikající Pospíšil, který ze souboje gólmanů nakonec vzešel jako vítěz.

„Dnes to byl krásný zápas se spoustou šancí a výbornými výkony brankářů. Musím pochválit také Chvojku, který se zlepšuje zápas od zápasu a dnes mohl vstřelit čtyři, pět branek. V závěru zápasu měli hosté obrovský tlak a občas při nás stálo i štěstí. Mělník má celou řadu kvalitních hokejistů, což zde také potvrdil a o to více si cením tohoto důležitého vítězství. V příštích kolech nás čeká Příbram a Popovice, tedy další soupeři ze špičky, a já doufám, že si přeneseme vítěznou náladu i do těchto náročných utkání," doufá vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Větrovec, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Král – Mikeš, Kotál – M. Gebhart, Ambroz, Chvojka – Zuska, Krejčí – Hegenbart, Bauer, O. Gebhart – Grill.
Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/v-souboji-brankaru-uspesnejsi-pospisil-20151130.html

Napsáno dne: 01. 12/2015
A

HC Rakovník-HK Králův Dvůr 5:4 (úryvek z Rakovnického deníku)

Dramatickou bitvu rozhodl Ságner

Rakovník – Důležitý zápas o play off přinesl velmi dramatickou bitvu se šťastným koncem pro Rakovnické. Na domácím ledě se za vydatné podpory diváků přetahovali s Královým Dvorem až do samého závěru, když dvě minuty před koncem přinesl rozuzlení Ságner. Díky vítězství 5:4 se Rakovničtí posunuli na sedmé místo tabulky krajské ligy.

HC Rakovník - HK Králův Dvůr, 2015
 
HC Rakovník – HK Králův Dvůr 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Kdo přišel na utkání pět minut po úvodním buly, neuviděl hned tři góly. Rakovničtí začali výtečně, když hned v první minutě ujel Chvojka, ale tváří v tvář gólmanovi zatím neuspěl. Neproměněná šance domácí mrzet nemusela, neboť hned ve 3. minutě putoval kotouč po ose Ambroz, Grill, Bauer přímo do sítě hostujícího Králova Dvora – 1:0. V té samé minutě Krejčí gólově zakončil svůj samostatný únik a zvýšil vedení domácích – 2:0. Hned vzápětí domácí namlsáni raketovým vstupem vytvořili hrubku v obraně, kterou hosté dokázali potrestat – 2:1. Rakovničtí se dál tlačili do útoku, avšak po jejich nepřesnostech docházelo k častým brejkům Králova Dvora, tak jako v 7. minutě, kdy domácí podržel výborný Pospíšil. „Pospíšil opět potvrdil svoji výtečnou formu. Kluci dělali při snaze o útočení velké chyby v rozehrávce, tak jako třeba Kříž se Zuskou, ale náš brankář se v další šanci hostů vyznamenal semaforem a držel nás nad vodou," podotkl vedoucí Rakovnických Vladimír Soukup. V 17. minutě rakovnické chybování hosté nakonec potrestali a vyrovnali – 2:2. V závěru prvního dějství měl ještě velkou šanci Rakovnických Bauer po přihrávce Zusky, ale bohužel pro domácí nedal a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé třetiny se po samostatné akci Kounovského dostali domácí opět do vedení – 3:2. Gólová přetahovaná však pokračovala i nadále a hned o minutu později hosté srovnali. Pořekadlo 'nedáš, dostaneš' platilo pro následující dění na ploše, když Rakovničtí neproměnili svoji stoprocentní šanci a hosté se poprvé v zápase dostali do vedení – 3:4.
„Stále se opakovaly ty samé chyby. Útočníci se nevraceli a góly visely doslova ve vzduchu. V poslední minutě druhé části jsme přečkali oslabení tří proti pěti a já si říkal, že když v něm neinkasujeme, tak vyhrajeme." Že měl Vladimír Soukup správné tušení, potvrdila poslední část dramatické bitvy.

Závěrečné dějství začalo velmi opatrně, když žádné z mužstev nechtělo chybovat a čekání na gól trvalo do 49. minuty. Ke štěstí domácích našel Krejčí Chvojku, jenž využil svých rychlých nohou a vyrovnal. Závěrečné minuty byly buď a nebo. Nejprve svoji již několikátou šanci v utkání neproměnil Ságner. Na druhé straně zachránila Pospíšila spojnice branky a z následné akce se již podruhé v tomto utkání opakovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Vyskočil našel před brankou Ságnera, který měl přesnou mušku v pravý čas – 5:4. Hosté se ještě pokoušeli o vyrovnání, odvolali brankáře, ale Rakovničtí si již vítězství pohlídali a naopak sami mohli přidat i další branky.

„Včerejší výkon byl jedním z nejhorších za poslední dobu. Nikomu to moc nešlo a udělali jsme spoustu chyb. Důležité jsou však tři body, díky nimž jsme si tabulkově polepšili. Chtěl bych především poděkovat fantastickým divákům, kteří nám velmi pomohli, a doufám, že nás stejně hojně přijdou podpořit i v následujícím utkání, kdy hostíme druhý Mělník," nechal se slyšet vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Král – Mikeš, Krejčí – M. Gebhart, Klaus, Chvojka – Zuska, Kříž – Ambroz, Bauer, O. Gebhart – Větrovec, Grill, Cukr. Trenér: Svitavský.

včera 20:48
 
 

Autor: Josef Rod

Napsáno dne: 24. 11/2015
A

Poděkování za spolupráci

Termíny nejbližších utkání

Termíny veřejného bruslení

Sponzoři

IN-LINE  PLOCHA  

              ANTUK. KURT 

objednávejte na tel. 724 937 638

(možno využít na: IN-LINE HOKEJ, BADMINTON, ...)

____________________________________

HC Rakovník

____________________________________

 

 

Rakovník

 

Informační systém krajského úřadu

 

sponzor

 

sponzor

 

sponzor

 

 

sponzor

Kontakt
HC Rakovník, z.s.
Nábř. Dr. Beneše 2332
269 01 Rakovník
Web: hc-rakovnik.cz
Email: vedouci.zs@seznam.cz
Tel.: 313 517 234
Mapa
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace