KLM: HC Rytíři Vlašim - HC Rakovník 8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

PARÁDNÍ  SÉRIE  SKONČILA  POD  BLANÍKEM

K dalšímu utkání odjeli rakovničtí hokejisté pod Blaník kde se na novém stadionu Vlašimi utkali  s domácími Rytíři, kteří byli posíleni o tří hráče z ligového Kolína. Rakovnický trenér Otakar Vejvoda opět zamíchal se sestavou, když chyběli Vyskočil, Kotál, Grill, O. Gebhart a Vošta (poslední dva naskočili až v průběhu zápasu). Utkání mělo výbornou atmosféru , kterou vytvořily více jak čtyři stovky fanoušků.

​HC Rytíři Vlašim - HC Rakovník (8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

​První tři minuty byly v režii Rakovníka. Na domácích byl vidět až přílišný respekt, ale s přibývajícími minutami se karta začala obracet. Hlavně díky tomu, že domácí stříleli góly. Na rozdíl od Rakovnických. Rytířům pomohla 8. minuta, kdy si dezorientovaný Zuska v pádu poslal puk do vlastní sítě - 1:0. Vyrovnat mohl Chvojka, ale pro tohoto rychlonohého bruslaře byl tento zápas hodně smolný, což se projevilo i v dalších minutách. Hosté začali v defenzivě kupit chybu za chybou, což domácí nekompromisně trestali - 3:0. Čtyřicet vteřin před přestávkou naskočil z trestné lavice Tolkner. Dostal přihrávku do jízdy a prokázal, že se v podobných situacích nemýlí - 3:1. Kdo čekal, že Rakovnické tento gól nabudí, byl zklamán. Hosté se trápili ve všech směrech a domácí dominovali, což dokázali dvěma dalšími góly - 5:1. Po dvou minutách třetí části přidali šestý gól, aby následně pro zranění museli opustit led Kounovský s Noskem. Jediné vítězstí přišlo v bitce, kterou nekompromistním způsobem vyhrál V. Petráček, ale musel i se svým sokem předčasně pod sprchy. Jeho místo zaujal Vošta, který předvedl nejkrásnější rakovnický moment, když si počkal na rozjetého útočníka a bodyčekem alá Oldřich Machač rozvášnil diváky. V dalších minutách přidali domácí další dva góly a ukončili tak pětizápasovou vítěznou šňůru rakovnických hokejistů - 8:1.

Otakar Vejvoda:​ Dnešní hodnocení bude jednoduché. Vlašim vyhrála zaslouženě. Byla po celý zápas lepší. Zápas se lámal na začátku druhé třetiny, kdy jsme měli přesilovku, ale místo snížení jsme následně dostali čtvrtý gól. Neděláme z porážky vědu. Jednou to přijít muselo. Teď je důležité, abychom se dobře připravili na Jesenice.

HCR:​ Pospíšil - Mikeš, Krejčí, Ságner, Bauer, Chvojka - Větrovec, Zuska, M. Gebhart, Kounovský, Tolkner - V. Petráček, T. Petráček, Važanský, Ambroz, Nosek - Vošta, O. Gebhart a náhradní brankář Burgr.

Napsáno dne: 08. 12/2016

HOKEJOVÁ SHOW

Předprodej vstupenek na recepci Zimního stadionu.

Napsáno dne: 24. 11/2016

KLM: HC Rakovník - SK Černošice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Rakovničtí hokejisté zničili loňského finalistu!

Rakovník – Neuvěřitelné rakovnické zmrtvýchvstání! Po osmi zápasech nejvyšší krajské soutěže měli hokejisté s rakem na prsou na kontě pouze dva body a nacházeli se na úplném dně, a to i psychicky. Poté, co převzal zdecimované mužstvo Otakar Vejvoda starší, však najednou šlape jako hodinky a nezadržitelně se řítí vstříc play off. Po čtvrté výhře v řadě, tentokrát nad loňským finalistou soutěže – Černošicemi, je Rakovník již na sedmé pozici! Pokud bude pokračovat v nynější formě, play off by ho minout nemělo.

Rakovničtí hokejisté rozstříleli Černošice 5:1, KLM 2016

HC Rakovník – Černošice 5:1 (0:1,3:0,2:0)

První třetina však byla jasně v režii Černošic, které na domácí vlétly a Rakovničtí nevěděli, kam dřív skočit a často si pomáhali nedovoleným způsobem. První dvě oslabení domácí ještě přečkali, ale pak přišla 10. minuta a Černošice se z třetí přesilové hry dočkaly – 0:1. Hosté i nadále tlačili, ale několikrát je ve finální fázi zradila koncovka, což se později ukázalo být jako klíčové.

Prostřední část totiž patřila Rakovnickým. Ve 24. minutě sice Bauer ještě neproměnil svůj samostatný únik, ale o 2 minuty později se již domácí mohli radovat z přesilové hry, když Kotál nahrál Větrovcovi, který vystřelil a jeho střelu dotečoval do brány Chvojka – 1:1. V 31. minutě neproměnil svůj samostatný únik Mikeš, ale jeho chvilky teprve měly přijít. „Mikeš nastoupil v útoku místo Kounovského, kterému bylo od rána velmi zle a zápas mu vyšel výborně. Zaznamenal tři plusové body, když v 38. minutě nabil Tolknerovi a o minutu později Ondrovi Gebhartovi a vedli jsme o dva góly," pochválil autora tří bodů vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup a s chválou nešetřil ani u Gebharta. „Ondra šel neskutečně nahoru, celý zápas odehrál opravdu velice dobře."

Ve třetí třetině mohl vedení domácích zvýšit Chvojka, ale nebylo mu přáno, stejně jako Bauerovi o chvíli později. Poté došlo ke zranění Kotála, který po střetu s protihráčem zůstal bezvládně ležet na ledě, což odstartovalo hromadnou bitku. „Podle mě šli oba dva do toho asi stejně, ale je možné, že ho hostující hráč zezadu přistrčil. Každopádně jsem měl z toho špatný pocit, když tam bezvládně ležel a vůbec se nemohl zvednout. Poté ho odvezla záchranka, ale CT naštěstí dopadlo dobře, v hlavě nemá nic rozmláceného, pouze pohmožděný krk a otřes mozku. Uvidíme, jak mu bude ve čtvrtek," řekl ke zranění Kotála Vladimír Soukup. Černošičtí se v tu dobu nenacházeli v dobrém rozpoložení, čehož domácí využili a v 57. minutě našel Větrovec Ambroze, ten přihrál Mikešovi, který se nemýlil – 4:1. Parádní představení zakončili Rakovničtí krásnou akcí v samém závěru, když Vyskočil vyslal do samostatného úniku Ambroze a ten korunoval výborný výkon domácího týmu pátým gólem – 5:1.

Podle trenéra Rakovnických Otakara Vejvody bylo klíčové, že jeho tým přestál první třetinu pouze s jedním inkasovaným gólem. „První třetina nebyla podle našich představ, což bylo ale ovlivněné i tím, že jsme ji hráli sedm minut pouze ve čtyřech. Nakonec ale výsledkově dopadla pro nás docela dobře, ač při nás stálo dvakrát i štěstí, když puk poskakoval na brankové čáře. Prohrávali jsme ale pouze o gól, s čímž se dalo ještě něco dělat," řekl Otakar Vejvoda, který byl nakonec s výkonem spokojen. „Dostali jsme pouze jeden gól, což je výborné. Máme vyrovnané gólmany, kterým navíc dobře pomáhají beci i útočníci a je to pak znát. Dalším pozitivem je, že hráče, kteří nemohli nastoupit, velmi dobře nahradili ti, co tolik nehrají," dodal rakovnický kouč.

Branky HCR: Chvojka, Tolkner, O. Gebhart, Mikeš, Ambroz.

Diváků: 298, rozhodčí: Jelínek, Frühauf, Formánek, vyloučení: 10:7

HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Kotál, Větrovec – M. Gebhart, Bauer, Ságner - Vyskočil, Vošta – Mikeš, Chvojka, Tolkner – T. Petráček, V. Petráček – Ambroz, O. Gebhart, Nosek./rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnicti-hokejiste-znicili-lonskeho-finalistu-20161123.html

Napsáno dne: 23. 11/2016