KLM: HC Rakovník - HC Lev Benešov 4:6 (1:0, 1:2, 2:4)

Rakovnické hokejisty sráží vlastní hrubé chyby

Rakovník - Rakovničtí hokejisté v sedmém kole krajské ligy mužů přivítali na svém kluzišti druhý celek soutěže HC Lev Benešov. Domácí měli utkání rozehrané velmi slibně, ovšem vlastními chybami přišli o vedení. Rakovnické hokejisty nesráží jen vlastní chyby, ale také proměňování šancí. Po prohraném zápase se krčí Rakovničtí se dvou bodů na posledním místě. Na předposlední rezervu BK Mladá Boleslav už ztrácejí čtyři body. Mladoboleslavští uhráli na svém kluzišti remízu se Slaným, padli až v samostatných nájezdech.

Rakovničtí hokejisté měli utkání s Benešovem rozehrané dobře, ovšem hosté výsledek otočili. Rakovník zůstává poslední

HC Rakovník - HC Lev Benešov 4:6 (1:0, 1:2, 2:4)

Rakovnická hokejová krize: pomůže výměna trenéra?

Rakovník - Sedm zápasů, dva body, poslední místo v tabulce, špatná atmosféra v kabině. Navíc v současné době Rakovničtí po definitivní rezignaci kouče Jana Svitavského shánějí trenéra. První hokejové mužstvo v současné době prochází hlubokou krizí. Nejenže Rakovničtí nesbírají body do tabulky, ale i jejich výkony neodpovídají tomu, na co byli fanoušci zvyklí. „Trenér Jan Svitavský podal po prohraném utkání s Benešovem rezignaci, kterou jsme přijali a hledáme zkušeného trenéra s kladenskou minulostí," řekl Deníku Jaroslav Gebhart, předseda rakovnického klubu. Dnes už bývalý trenér chtěl odejít před dvěma týdny. Výbor ale kouče podržel.

„Nadále si myslím, že za špatnými výsledky nestojí trenér Jan Svitavský. Udělal toho pro rakovnický hokej velmi mnoho a měl i nadále naši plnou podporu," nechal se slyšet Jaroslav Gebhart.

Kromě toho klub chystá příchod dalších posil. Už nyní v domácím utkání proti Benešovu, které Rakovník prohrál 4:6, se představil novic Tolkner z PZ Kladno, v minulém roce ovšem působil v Králově Dvoře, kde vyhrál také kanadské bodování.

Za špatnými hokejovými výsledky je podle fanoušků rakovnického hokeje špatná atmosféra v kabině. S tím ale tak úplně nesouhlasí Jaroslav Gebhart. „Přirovnal bych to k otázce, zda bylo dříve vejce, či slepice? Byla špatná nálada v kabině dříve než špatné výsledky, nebo naopak?" opáčil.

Kromě hledání nového trenéra a dalších posil se v rakovnickém hokeji projevuje absence talentů a také některých mládežnických kategorií. Rakovničtí sice mají juniorský tým, ovšem bez kvalitních hráčů, kteří by mohli A-týmu vypomoci. Situace by se mohla alespoň trochu změnit k lepšímu už na začátku příští sezony.

„Plánuji navrhnout zřízení rezervního týmu. V současné době totiž krajskou ligu mohou hrát jen kvalitní a zkušení hokejisté. Soutěž má dobrou kvalitu a uchytí se v ní většinou jen junioři s extraligovou či ligovou minulostí. Naši junioři sice chodí trénovat s A-týmem, ale připraveni zasáhnout do zápasu nejsou, chybí nám kvalitní hráči. Rezervní tým by sloužil k tomu, aby se zde právě junioři rozehráli, abychom si podrželi naše odchovance," nastínil možné řešení problému Jaroslav Gebhart. Vedení klubu bude navíc vzniklou situaci řešit na valné hromadě, která zasedne 9. listopadu.

BOJ O ZÁCHRANU

Že se bude rakovnický klub potácet na dně tabulky po sedmi utkáních bez jediné výhry, čekal jen málokdo. Navíc vedení klubu si v létě pochvalovalo letní přípravu mužstva, které je fyzicky výborně připravené a se soupeřem dokáží rakovničtí hokejisté bruslit celý zápas. Zatímco ale na přelomu července a srpna vedení klubu pomýšlelo na boj o mety nejvyšší, nyní se řeší záchrana elitní krajské soutěže. Jak již bylo zmíněno, po sedmi kolech má Rakovník na svém kontě pouhopouhé dva body za uhrané remízy, kdy ale následně padl dvakrát v samostatných nájezdech. Ve zbylých pěti utkáních Rakovničtí prohráli v základním čase.

HLEDÁ SE STŘELEC

Přitom výkony rakovnického mužstva nejsou tak špatné. V nedělním utkání proti druhému Benešovu byli Rakovničtí lepší a i aktivnější, vytvořili si i řadu šancí. Ovšem místo jejich proměnění je následně sráží fatální hrubé žákovské chyby a soupeři tak darují vyrovnání a otočení skóre. Jako nyní v nedělním utkání.

„Začali jsme dobře a po hezké akci Tomáše Petráčka jsme šli do vedení. Ve 25. minutě jsme však dostali vyrovnávací branku, a přestože jsme o pět minut později díky nové akvizici Tolknerovi vedli, hosté stačili do konce druhé části i podruhé srovnat," řekl vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup. Ten popsal vstup Rakovnických do třetí části jako „děs a běs". „Hned po patnácti sekundách jsme inkasovali a po čtyřech minutách Benešov odskočil na rozdíl dvou branek. Poté jsme se zmátořili a během chvíle jsme stihli vyrovnat. Následně jsme šli několikrát sami na bránu, ale místo obratu přišla špatná rozehrávka brankáře a Benešov šel opět do vedení, které ještě zvýšil, když jejich hráč přestřelil bránu, puk se odrazil od mantinelu do Ságnera a od něj doputoval do brány. Dostáváme laciné góly a přitom umíráme na neproměňování šancí," litoval Soukup.Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnicke-hokejisty-srazi-vlastni-hrube-chyby-20161023.html

Napsáno dne: 25. 10/2016

MŽ: HC Rakovník - HK Lev Slaný - 7:12 (4:5, 2:3, 1:4)

Rakovničtí žáci vzdorovali Slanému dvě třetiny

Rakovník – Dvě třetiny vyrovnané utkání plné nasazení, bojovnosti i branek viděli diváci v sobotu na rakovnickém zimním stadionu, kde rakovničtí mladší žáci přivítali Slaný. Ve třetí části došly domácím mladíkům síly a Slaný si nakonec odvezlo celkem jednoznačnou výhru.

Mladší žáci HC Rakovník podlehli Slanému.

HC Rakovník – HK Lev Slaný – 7:12 (4:5, 2:3,1:4)

Oba týmy začaly velmi aktivně a od začátku padaly i branky. Výsledek 4:5 po první třetině a 6:8 po druhé třetině tak odpovídal dění na ledě. Ve třetí třetině už ale měli více ze hry hráči ze Slaného, tlak proměnili v další branky a na rakovnickém ledě zvítězili 12:7.

Trenér rakovnických mladíků Tomáš Bodinger byl přes prohru s výkonem spokojen. „Utkání i výkon mého týmu se mi líbil. Chtěli bychom odehrát více takto náročných zápasů, které nás výkonnostně posouvají, naproti těm, které vyhráváme vysokými rozdíly. Dvě třetiny jsme stačili, ale třetí třetinu byl soupeř hokejově lepší. Přesto jsem spokojen a kluky rozhodně pochválím."

HC Rakovník: Růžička, Hejda – Šabada, Staněk, Lev, Vostárek, Bodinger, Michal, Vlasjuk, Pokorný J., Ambrožewicz, Štolc, Kopelent, Lochovský.

Napsáno dne: 20. 10/2016

KLM: HC Žabonosy - HC Rakovník 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Hokejisté vypisují konkurz na střelce

Žabonosy – Rakovničtí hokejisté se topí v krizi. Ani v 6. kole krajské ligy se jim nepodařilo zvítězit, ba naopak. V Žabonosech vstřelili pouze jediný gól, což na body mohlo stačit jen stěží a nadále tak hledají střelce, který by je z krize vysvobodil.

Rakovničtí hokejisté prohráli se Slaným po nájezdech

HC Žabonosy – HC Rakovník 3:1 (1:1,2:0,0:0)

Neuběhla ani první minuta, a hosté z Rakovníka putovali do čtyř, když byl za hákování vyloučen Ságner. Rakovničtí sice oslabení přežili především díky Pospíšilovi, který několikrát doslova čaroval, ale neukázněnost a chyby v obraně doprovázely hosty i nadále a tak je stihl zákonitý trest. V 10. minutě šel na trestnou lavici Zuska a další nabídnutou početní výhodu již domácí dokázali využít – 1:0. Vyrovnání se Rakovničtí dočkali ve 14. minutě a stejně jako domácí z přesilové hry. Bauer vybojoval puk za bránou a předložil ho Chvojkovi, který se nemýlil – 1:1.

V úvodu druhé části Pospíšil hosty několikrát podržel, ale ve 27. minutě putoval na trestnou lavici opět Zuska a Žabonosy nabídnutou přesilovkou nepohrdly – 2:1. Inkasovaná branka hosty neprobudila ba naopak. Ve 35. minutě udeřily Žabonosy po samostatném úniku potřetí a s Rakovnickými to nevypadalo vůbec dobře – 3:1.

Ve třetí třetině hosté zabrali a pokoušeli se s výsledkem něco udělat, avšak jejich snahu uťal do té doby velmi dobrý Grill, který trefil domácího hráče do obličeje a vyfasoval trest na 2 plus 10 minut. Místo náporu se Rakovničtí museli bránit a to i v samém závěru, který opět dohrávali v oslabení.

„Každý zápas se mi hodnotí stále hůř a hůř, neboť je to pořád o tom samém. Potřebovali bychom vypsat konkurz na střelce. S jedním gólem těžko můžeme myslet na body a pokud ano, tak nesmíme inkasovat a dělat nevynucené chyby, kterých se však nevyvarujeme ani v jednom utkání. Dva góly jsme soupeři opět darovali, ať už přímo, nebo přesilovkou, když jsme naprosto zbytečně faulovali na útočné polovině," popsal příčiny porážky rakovnický kouč Jan Svitavský a pokračoval. „V situaci, kdy je na hráčích deka se nám pak výsledek těžko otáčí. I ti zkušenější pak ztrácí kotouče a je to pak složité. Jsme v kritické situaci a potřebujeme okamžitě posílit do útoku a to minimálně o dva útočníky, kteří budou schopní útok oživit a hlavně rozhodovat zápasy. Bez toho se budeme trápit dál a situaci může být ještě složitější," ví Svitavský. Ten se musel kromě zraněného Petra Kounovského obejíti i bez Ondřeje Noska. „Ondra nám omarodil, což je další ztráta, protože je to stabilní levé křídlo prvního či druhého útoku. Petr Kounovský opět nebyl a i když se vrátil Michal Ambroz, bylo znát že týden nestál na ledě. Nemohu říci, že by kluci nebojovali a nesnažili se. Ale jenom snaha v této soutěži nestačí," dodal.

Branka HCR: Chvojka

Vyloučení: 7:8, z toho Grill 2 +10 minut, využití 2:1.

Diváků: 90, rozhodčí: Plašil, Procházka, Tasch.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Mikeš, Krejčí – Ságner, Bauer, Chvojka – V. Petráček, Větrovec – Zuska, Ambroz, Grill – Vošta, Vyskočil – M. Gebhart, Važanský, O. Gebhart.j: http://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/hokejiste-vypisuji-konkurz-na-strelce-20161018.html

Napsáno dne: 18. 10/2016
A

MŽ: HK Kralupy nad Vltavou - HC Rakovník - 0:37 (0:13, 0:11, 0:13)

Žáci vyučovali béčko Kralup

Kralupy – Mladší žáci HC Rakovník si připsali další jasné vítězství, když tentokrát rozdrtili Kralupy 37:0.

Mladší žáci HC Rakovník

HK Kralupy nad Vltavou B – HC Rakovník 0:37 (0:13,0:11,0:13)

V souboji mezi rezervou Kralup a HC Rakovník bylo od prvních minut jasné, kdo je na ledě pánem. Hosté z Rakovníka zatlačili kralupské béčko na jeho polovinu a svůj tlak proměňovali na jednu branku za druhou. Mladší, méně zkušený tým Kralup se sice stále snažil hrát hokej, ale z několika málo šancí nevytěžil ani jeden gól. Konečný výsledek se zastavil až na skóre 0:37. V sobotu prověří tým Rakovníka na jejich domácím stadionu HK Lev Slaný, který naopak přijede do Rakovníka jako favorit.

HC Rakovník: Růžička – Ambrožewicz, Bodinger, Kopelent, Lev, Lukeš, Michal, Opat, Pokorný, Staněk, Šabada, Štolc, Vlasjuk, Vostárek

Trenér: Tomáš Bodinger.

Napsáno dne: 13. 10/2016